ارائه خدمات تخصصی رایگان از سوی جهادگران پژوهشکده سرطان در جاسک

ارائه خدمات تخصصی رایگان از سوی جهادگران پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی به بانوان شهرستان جاسک

همزمان با هفته گرامیداشت مقام زن و مادر پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی با همکاری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، طرح غربالگری سرطان های شایع بانوان را در منطقه بندر جاسک از تاریخ ۲۵ دیماه لغایت ۲ بهمن ماه در بیمارستان خاتم الانبیاء این شهرستان برگزار می‌کن.

دکتر رامین صرامی فروشانی رئیس پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی گفت : پرسنل وجهادگران پژوهشکده سرطان معتمد از۲۵دیماه ۱۴۰۱ فعالیت خود را شروع وبه مدت یک هفته به صورت کاملاً رایگان با حمایت وهمکاری نیرو دریایی ارتش جمهوری اسلامی برای مردم منطقه محروم شهرستان جاسک خدمات ارائه میدهند.

دکتر رامین صرامی فروشاونی یاد آور شد : جهاد دانشگاهی قطب درمان های نوین وفناورانه در زمینه سرطان بانوان به ویژه سرطان پستان یا و ویروس پاپیلومای (HPV) است.

وی با اشاره به اینکه پژوهشکده دارای ۱۰ دپارتمان پژوهشی و مرکز فوق تخصصی در زمینه تشخیص و درمان سرطان است اضافه کرد : پژوهشکده سرطان معتمد جهاددانشگاهی نقش مهمی در توسعه خدمات فوق تخصصی در زمینه سرطان های بانوان به ویژه در ابداء درمان ها نوین نظیر سلول درمانی و ژن درمانی و ویروس درمانی ایفاکرده است.

دکتر صرامی فروشانی با اشاره اینکه بیماری سرطان پستان نخستین عامل مرگ و میر بانوان ناشی از ابتلا به سرطان در دنیاشمرده میشود افزود: تشخیص به موقع این بیماری تاثیر بسیار مهمی در فرآیند وموفقیت درمان وکاهش عوارض خواهد داشت از این رو غربالگری این نوع سرطان بسیار مهم وکلیدی است.

رئیس پژوهشکده سرطان معتمد در ادامه تصریح کرد: علاوه بربیماری سرطان، یکی از بحث های مهم ویروس پاپیلومای یاهمان HPV است که حدود ۱۵۰ژنو تایپ این نوع ویروس داریم که شایع است و۲۰از آنها خطرناک و چندتا ازآنها عوارض جدی خطرناکی در دهانه رحم ایجاد میکند

وی عنوان کرد: طی امروز و روزهای آینده غربالگری این سرطان نیز برای بانوان منطقه انجام خواهدشد ومقرر شده درطرح غربالگری در حال انجام که با حضور متخصصین و ویروس شناسی انجام می شود، نمونه گیری ازبانوانی که اندیکاسیون دارند انجام دهندنمونه گیری گرفته میشود و به تهران فرستاده میشود با تجهیزات پیشرفته ای که موجود هست باتکنیک های مولکولی اگرفرد آلود باشد تشخیص داده میشودوبعدازتشخیص درمان میشود.

در ادامه بیان کرد: با همکاری و هماهنگی لازم که با اداره بهداری نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که داشتیم پژوهشکده معتمد با همکاری نیروی دریایی ارتش برای ما فراهم کرده بهترین تجهیزات تصویر برداری از تهران یه جاسک فرستادند واز آن مهم تر پژوهشکده معتمد بهترین نیرو های تخصصی وفوق تخصصی در زمینه جراحی پستان و رایولوژیست را به جاسک اعزام کرده وتصور ما این است در هر روز حدود ۲۰۰تا۳۰۰نفراز بانوان بتوانیم معاینه کنیم و درصورت مشاهده علائم سرطان درآنها به سطوح بالاتر درمانی ارجاع یابند.

وی خاطر نشان کرد:سیاست راهبری دانشکده سرطان معتمد ارائه برترین وپیشرفته ترین خدمات فوق تخصصی به مردم عزیز که در مناطق محروم ساکن هستند ارائه دهیم وبنا داریم این کار را با جدیت ادامه دهیم و این کار برای جهاد دانشگاهی یک الویت هست.

وی درپایان ابراز کرد: خیلی خرسندیم وخداوند منان راشاکریم که با پرسنل و جهادگران پژوهشکده سرطان معتمد جهاد دانشگاهی این توفیق بزرگ نصیب مان شده که برای ارائه خدمات رایگان در خدمت مردم منطقه محروم جاسک هستیم.

تهیه و تنظیم: خبرنگار جاسک / کمیل حیدری نژاد
مهرداد حسین پور/بندرعباس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *