امضای تفاهم نامه سازمان منطقه آزاد قشم و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در آینده نزدیک

بر اساس نشست حضوری معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم و معاون بازرگانی کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در حاشیه نمایشگاه صنعت نفت و انرژی این منطقه توافقات لازم برای ارائه ظرفیت‌های تجاری منطقه آزاد قشم و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران در قالب تفاهم‌نامه فراهم گردید.

به گزارش گابریک آنلاین، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان با اعلام این خبر گفت: بر اساس مذاکرات به‌عمل‌آمده فی‌مابین و تبیین ظرفیت‌های طرفین، مقدمات همکاری متقابل در حد تفاهم‌نامه بین این سازمان و کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران باهدف راه‌اندازی خط کشتیرانی مستقیم و ارتقای حوزه بازرگانی و اقتصادی جزیره قشم فراهم خواهد شد.

مختار گرشاسبی ادامه داد: با امضای این تفاهم‌نامه خط حمل‌ونقل کالاهای تخصصی و مواد اولیه کارخانه‌ها تولیدی داخل کشور از مبدأ خارج از کشور به مقصد قشم راه‌اندازی خواهد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به شرایط استراتژیک قشم و قرارگیری در یکی از مهم‌ترین آبراهه‌های بین‌المللی و همچنین برخورداری از اسکله‌های مناسب همچون اسکله  بهمن و کاوه که امکان پهلوگیری کشتی‌های بزرگ را فراهم می‌کند، راه‌اندازی این خط کشتیرانی کمک شایانی به توسعه اقتصادی قشم و کشور خواهد داشت‌.

به گفته گرشاسبی، استقرار منطقه آزاد در جزیره قشم و برقراری قوانین تسهیل گر در حوزه انبارداری، تخلیه و بارگیری و سایر خدمات مالی و اداری، این جزیره را به یکی از نقاط جذاب برای ارتقای تجارت دریایی تبدیل کرده است‌.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *