اولین جلسه شورای ورزش وجوانان اداره کل ورزش وجوانان هرمزگان برگزارشد

جلسه شورای اداری استان هرمزگان به ریاست امیاری مدیرکل ورزش وجوانان هرمزگان با حضور معاونین،روسای ادارات،روسای واحدهای ستادی اداره کل در سالن جلسات غدیر فرمانداری بندرعباس برگزارشد.

 

به گزارش گابریک  به نقل از روابط عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان هرمزگان ،مدیرکل ورزش وجوانان استان هرمزگان در این جلسه اظهارداشت:در سال۹۸عملکرد و فعالیت های خوبی در دو حوزه ورزش وجوانان انجام شده است که در مدت ۶ماه اخیر برگزاری مسابقات و فعالیت های ورزشی تحت و شعاع شیوع بیماری کرونا قرار گرفته است .

 

محمودرضاامیاری ادامه داد: باید در خدمت رسانی به جامعه وظیفه شناس باشیم ،زیرا ما با جامعه بسیار گسترده ی ورزش وجوانان در ارتباط هستیم و باید پاسخگوی مسئولیتی که داریم باشیم.

متولی ورزش وجوانان استان با اشاره به اینکه توسعه و پیشرفت ورزش قهرمانی و همگانی یکی از موضوعات مهم و اولویت دار استان است یادآور شد: فعالیت ها و برنامه های اجرا شده در دو حوزه ورزش وجوانان در استان و شهرستان ها را به صورت مستمر وهمراه با مستندات اطلاع رسانی نمایید تا فعالیت ها و عملکرددر دو حوزه ی ورزش وجوانان برای مردم قابل مشاهده باشد.

 

وی تصریح نمود: با توجه به شرایط اعتباری سال گذشته توانستیم بیش از ۴۹ پروژه عمرانی ورزشی که شامل ۷سالن ورزشی و۴۲زمین چمن مصنوعی محله ای است افتتاح و مورد بهره برداری قرار گیرد و امیدواریم پروژه های پروژه های درحال اجرا در استان با تخصیص اعتبارات تکمیل و به بهره برداری برسد.

 

مدیرکل ورزش وجوانان استان بیان داشت: برای توسعه و رشد ورزش استان باید برنامه ریزی های هدف دار داشته باشیم و این اداره کل در حد توان از فعالیت ها و عملکردهای حوزه ورزشی و فرهنگی حمایت خواهد نمود.*
امیاری تصریح نمود:روسای ادارات شهرستان هاباید برای توسعه ورزش در شهرستان ها برنامه ریزی نمایند و با فرمانداران،ائمه جمعه و دستگاههای اجرایی شهرستان ارتباط مستمر و سازنده ای جهت ارتقاء و همگانی شدن ورزش در منطقه ی خود داشته باشند.

 

وی یادآور شد: همه روسای ادارات شهرستان ها موظف هستند از تمامی اماکن ورزشی تحت اختیار و باشگاههای ورزشی به طور مستمر بازدید گزارش برنامه و فعالیت هایی که درشهرستان ها اجرا می شود به موقع به اداره کل ارسال نمایند.

 

🔹شیبانی معاونت توسعه مدیریت و منابع اداره کل با اشاره به برگزاری ۴۳دوره آموزشی باعنوان های (شغلی،عمومی،مدیریتی،توجیهی بدو خدمت،مدرسی در سال ۹۸ ) در این جلسه اظهارداشت: ۱۶نفراز همکاران ارتقاء طبقه و ۴۳نفر ارتقاء رتبه داشته اند .

 

شیبانی یادآورشد: تخصیص کمک هزینه تسهیلی و خوار و بار در سه مرحله، تهیه اسکان جهت رفاه حال همکاران در مشهد مقدس، تشکیل و راه اندازی ورزش کارکنان و شرکت در مسابقات کارکنان دولت،تشکیل صندوق پس انداز همکاران و پرداخت وام به اعضا طبق مقررات صندوق ،تشکیل اتاق فکر جهت تصمیم گیری و اطلاع رسانی امورات به همکاران، تجلیل از مدیران کل اسبق ورزش وجوانان،از جمله اقدامات رفاهی جهت همکاران از سوی این عنوان کرد.

 

مجتبی عامری معاون امور جوانان اداره کل در این جلسه اظهارداشت: فعالیت ها و عملکرد حوزه جوانان در سال۹۸توسعه و رشد قابل توجهی داشته و در جایگاه خوبی در کشور قراردارد.

وی افزود :باتوجه به تاکیدات وزیر ورزش وجوانان و پیگیری های استاندار محترم جهت احداث خانه جوان بندرعباس زمینی در بهترین نقطه شهر مشخص گردیده و امیدواریم باتخصیص اعتبارات لازم به زودی افتتاح و مورد بهره برداری جوانان فعال استان هرمزگان قرار گیرد.

 

معاون امورجوانان اداره کل بیان داشت: از سوی معاونت فرهنگی و امور جوانان در محور طرح های ملی و فعالیت های داوطلبانه اقدامات چشمگیری صورت گرفته ،آموزش و مهارت های زندگی بیش از یک هزار و ۳۷نیروی وظیفه ،افتتاح و بهره برداری مرکز نوآوری و شکوفایی (منش) و حمایت مالی از ایده های کسب وکار جوانان توسط صندوق کارآفرینی امید و بانک رسالت و…. از فعالیت های سازنده این معاونت در سال گذشته بوده است.

 

مجتبی عامری افزود: در راستای اجرای فرامین مقام معظم رهبری و مقام عالی وزارت در خصوص رزمایش همت جوانانه و کمک مومنانه استان هرمزگان درسایه همکاری جامعه ورزش و جوانان بیش از ۵هزار بسته معیشتی تهیه و توزیع بین خانواده های نیازمند انجام شد.

خادمی معاونت ورزشی اداره کل دراین جلسه اظهارداشت: روسای ادارات شهرستان ها از اماکن و فضاهای ورزشی به طور مستمر بازدید نمایند و بر فعالیت های این فضاها نظارت داشته باشند و برای ارتقاء ورزش استان و توسعه ورزش همگانی تلاش نماییم.

 

وی افزود: درسال گذشته فعالیت های تاثیر گذار و ارزشمندی در حوزه ورزش همگانی ،قهرمانی مسابقات جام جلیج فارس ،میزبانی مسابقات هندبال ساحلی،ووشو ،تنیس ،هندبال ساحلی و ….برگزاری کلاس های آموزشی مربیگری،همایش های پیاده روی،اعزام به مسابقات المپیاد استعدادهای برتر ورزشی،تجلیل از مدال آوران،مسابقات دو ماراتن آقایان و نیمه ماراتن بانوان و …برگزارشد.*
معاون ورزش اداره کل بیان داشت: درابتدای سالجاری به دلیل شرایط ویروس کرونا در کل دنیا و تعطیلی فعالیت های ورزشی هیئت ها و باشگاهها آمار بیمه ورزشی در استان کاهش یافته است که امیدواریم این آمار در نیمه دوم سال جبران نماییم.
مرادی سرپرست معاونت ورزش بانوان در این جلسه اظهارداشت: توسعه ورزش بانوان با استفاده از ظرفیت ها ، پتانسیل های موجود و سرمایه گذاری در رشته های هدف از اولویت های مهم ورزش است که با برنامه ریزی منسجم در حوزه ورزش بانوان باعث رشد ، پویایی و نشاط اجتماعی جامعه می شودو با پیشنهاد مدیر کل محترم و تشکیل کارگروه تخصصی ورزش بانوان گامی در جهت توسعه ورزش بانوان استان هرمزگان برداشته شده است.
درادامه سایر روسای ستادی اداره کل گزارشی از عملکرد حوزه خود را ارائه نمودند.
سپس روسای ادارات شهرستان ها گزارشی از عملکرد حوزه ورزشی ، جوانان در سال گذشته و ۴ماهه سالجاری و نظرات و پیشنهادات خودرا در حوزه ورزش وجوانان بیان نمودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *