موافقت های اولیه برای راه اندازی خط مسافری و تجاری دریایی میان قشم و خصب / اعلام آمادگی برای راه اندازی اتاق بازرگانی مشترک قشم و استان مسندم عمان

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم جزئیات مذاکرات اقتصادی صورت گرفته با هیات اقتصادی استان مسندم عمان در حوزه های مختلف را تشریح کرد.

به گزارش گابریک آنلاین، لخ نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، مختار گرشاسبی اظهار داشت: در پی سفر هیات اقتصادی استان مسندم عمان به جزیره قشم مذاکرات متعددی در حوزه های مختلف اقتصادی انجام شد و موافقت های اولیه برای توسعه همکاری ها میان دو طرف حاصل شد.

وی ادامه داد: پس از بازدید هیات عمانی از بندر بهمن و با توجه به ظرفیت ها و امکانات موجود، مذاکرات خوبی با هدف راه اندازی خط مسافری و تجاری دریایی میان جزیره قشم و خصب صورت گرفت و توافق دو طرف قرار شد در آینده نزدیک با امضای تفاهم نامه مشترک این مهم اجرایی شود.

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: همچنین در نشست با این هیات اقتصادی، دو طرف برای راه اندازی اتاق بازرگانی مشترک میان منطقه آزاد قشم و استان مسندم عمان اعلام آمادگی کردند.

به گفته گرشاسبی؛ اعلام آمادگی برای راه اندازی خط هوایی میان قشم و فرودگاه در حال احداث استان مسندم پس از پایان مراحل ساخت و راه اندازی این فرودگاه از دیگر موضوعاتی بود که در این مذاکرات مطرح شد.

وی پیشنهاد استفاده از خدمات انبارداری موجود در بندرهای بهمن و کاوه جزیره قشم برای تجار و بازرگانان کشور عمان و امکان تردد مستقیم شناورهای باری از خصب به بندر بهمن قشم را از دیگر موضوعات مطرح شده در این مذاکرات عنوان کرد.

سرپرست معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: همکاری مشترک میان قشم و استان مسندم با توجه به نزدیکی این دو منطقه در تنگه هرمز، در حوزه بانکرینگ نیز از دیگر موضوعات مطرح شده در مذاکرات با هیات اقتصادی عمانی بود.

گرشاسبی در ادامه توسعه همکاری ها، انتقال تجریبات و فناوری ها در حوزه گردشگری، صنایع شیلاتی و نفت و انرژی نیز از دیگر موضوعات اقتصادی مطرح شده در مذاکره با هیات اقتصادی استان مسندم عمان دانست.

وی در پایان خاطرنشان کرد: موافقت های اولیه در برخی از حوزه های مطرح شده از سوی دو طرف حاصل شده و قرار است در آینده نزدیک تفاهم نامه ای در بخش های مختلف میان دو طرف به امضا برسد.

براساس این گزارش، در پی سفر هیات اقتصادی استان مسندم عمان به منطقه آزاد قشم، ضمن معرفی ظرفیت های اقتصادی و گردشگری جزیره، بر توسعه روابط و همکاری های میان دو منطقه در حوزه های اقتصادی و گردشگری تاکید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *