توسعه سبد گردشگری قشم با رویکرد توانمندسازی مقاصد سفر

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سازمان منطقه آزاد قشم از برنامه ریزی برای توسعه سبد گردشگری قشم با رویکرد توانمندسازی مقاصد سفر در این جزیره جهانی و جزایر لارک، هرمز و هنگام خبر داد.

به گزارش گابریک آنلاین، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، ایوب زارعی با تاکید بر لزوم ایجاد تنوع در سبد گردشگری این منطقه به منظور افزایش جذابیت برای جلب گردشگر بیشتر گفت:  نگاه خلاقانه و نوآورانه به توان طبیعی جزیره جهانی قشم و جزایر لارک، هرمز و هنگام، در کنار معرفی ظرفیت های موجود و بسترسازی برای بهره برداری شایسته به نفع جامعه محلی، می تواند در بازآفرینی برند گردشگری این منطقه تاثیر بسزایی داشته باشد.
وی با اشاره به اقبال عمومی برای سفر به جنوب کشور در نیمه دوم سال افزود: توسعه گزینه های گردشگرپذیر و فراهم سازی زیرساخت های رفاهی، ضمن به گردش درآوردن چرخ اقتصادی جامعه محلی، با فراهم سازی انتخاب های جدید برای سفر، گردشگر عادی را به گردشگر وفادار تبدیل می کند.
زارعی ضمن بازدید میدانی از ظرفیت های طبیعی و بومی جزیره لارک یادآور شد: حضور فعالان گردشگری در قالب صاحبان دفاتر مسافرتی و راهنمایان تور، همکاری سازمان بنادر و کشتیرانی، تعاونی شناورداران و مدیریت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سازمان منطقه آزاد قشم در کنار جامعه محلی جزیره لارک، برای ساخت فضایی کارآفرین و نوآورانه در این جزیره لازم است.
مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: در همین راستا برنامه هایی برای افزایش تردد شناورها، ناوگان حمل و نقلی و ارتقا خدمات رفاهی و اقامتی در جزیره لارک در دست اجرا می باشد.
گفتنی است، ایوب زارعی، مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سازمان منطقه آزاد قشم به همراه نمایندگانی از سازمان بنادر و کشتیرانی، دفاتر خدمات مسافرتی و تعاونی شناورداران در بازدیدی نیم روزه از ظرفیت های گردشگری طبیعی و تاریخی جزیره لارک با هدف وارد چرخه گردشگری کردن این پتانسیل ها،  بازدید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *