حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای دستیابی به توسعه متوازن در قشم/ کارخانه نوآوری در جزیره راه‌اندازی می‌شود

 

در نشست رییس هیات مدیره مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم و رییس صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان در راستای دستیابی به توسعه متوازن در قشم تأکید شد.

به گزارش گابریک آنلاین، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح الهی در این جلسه با تأکید بر لزوم تأمین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان، بیان کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان متعددی در جزیره وجود دارد که به همت جوانان بومی کارهای ارزشمندی انجام داده و برای تجاری کردن طرح های خود به تأمین مالی به هنگام با استفاده از ابزارهای مناسب نیاز دارند.

وی ادامه داد: نهادهایی همچون صندوق نوآوری و شکوفایی با در اختیار داشتن منابع مالی و فناوری نقش مهمی در ارتقای شرکت‌های دانش‌بنیان بازی می‌کنند و حضور این مجموعه در جزیره قشم فرصت مغتنمی برای توسعه به شمار می‌رود.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: به دنبال راه‌اندازی کارخانه نوآوری در جزیره به‌منظور جذب ایده‌های خلاقانه و رشد آن‌ها هستیم و در این زمینه هم همکاری سازمان و صندوق می‌تواند مؤثر واقع شود.

در بخش دیگری از این جلسه، مهدی خالقی، معاون پارلمانی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری اظهار کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی در قالب‌های متعددی همچون پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی، سرمایه در گردش و…، صدور ضمانت‌نامه‌های بانکی، مشارکت در سرمایه‌گذاری طرح‌ها و پروژه‌های دانش‌بنیان، مشارکت در صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و خصوصی بورسی از شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند.

وی با اشاره به وجود زیرساخت‌های مناسبی همچون پارک زیست‌فناوری خلیج‌فارس و مرکز بین‌المللی رشد قشم، گفت: آماده هستیم تا با حمایت و تأمین مالی شرکت‌های منطقه نقش خود در ارتقای علمی جزیره را برگزار کنیم.

به گفته خالقی، مشارکت صندوق در طرح های دانش‌بنیان یک مشارکت واقعی است و در سود و زیان شریک خواهیم بود.

بنابراین گزارش، نشست مشترک حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان با حضور دکتر افشار فتح الهی رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، مهدی خالقی، معاون پارلمانی صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری، فرزاد خلفی مدیر مرکز بین‌المللی رشد و دکتر محمد شریف رنجبر رییس پارک زیست‌فناوری خلیج‌فارس برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *