دیوان اشعار محلی « از قلب دریا » نوشته محمد آزاده به چاپ رسید

دیوان اشعار محلی به نوشته محمد آزاده دولابی با نام « از قلب دریا »  شامل مجموعه شعرهای شاعر که حاصل عشق به شعر و سرودن بود به رشته تحریر در آمد.

به گزارش گابریک آنلاین، محمد آزاده دولابی متولد ۱۳۲۵ شمسی از روستای دولاب در جزیره قشم است وی در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود در سن هشت سالگی قرآن کریم را در مکتب خانه فرا گرفت و در دوازده سالگی مشغول تدریس قرآن در مکتب خانه شد .

محمد آزاده :  زمانی که مدرسه ایی در روستا نبود سواد خواندن و نوشتن را نزد ملاهای محلی اندکی یاد گرفتم از طرفی در آن زمان بچه ها از همان نوجوانی مشغول کار می شدند .

آزاده : از سن پانزده سالگی به همراه پدر مرحومم که لنج کوچک بادبانی داشتیم بین جزیره کنگ و لنگه رفت و آمد میکردیم و مشغول کار بودم . چهار سال همراه لنج بادبانی و چندین سال با لنج موتوری ملوانی کرده ام و بین ایران و کشور های خلیج فارس رفت و آمد میکردیم . در مدت کار با لنج به ناخدایی علاقمند شدم و بیست سال ناخدای لنج بودم .

وی ادامه داد : در سن دوازده سالگی بود که علاقه به سرود و مولود خوانی پیدا کردم  و چهل و پنج سالگی جرقه ایی دیگر در زندگی من خورد و به شعر رو آوردم همیشه همراه لنج در محل کار سرود می خواندم و دیگر در هر محفل و جمع دوستان شروع به خواندن می کردم که با تحسین دوستان مواجه می شد.

در پایان اضافه کرد :لطف خدا و دوستان خوبی که داشتم مرا تشویق نمود و باعث شد مصمم گردم مجموعه ای از شعرهایی که سروده بودم به صورت کتاب تهیه نمایم و به لطف خدا توانستم این کار را به سرانجام برسانم در آخر دعا گوی همه کسانی که مشوقم بودند هستم .

خبرنگار: مسلم گورانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *