پیوستن قشم به زنجیره تولید محصولات فولادی کشور/ توسعه صنایع بزرگ قشم با سرمایه‌ای بالغ‌بر ۲۰۰ هزار میلیارد ریال

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از کلنگ زنی یک شرکت تولید ورق استیل با ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار و ایجاد اشتغال برای ۱۸۰۰ نیروی بومی همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش گابریک آنلاین ، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح الهی در آیین کلنگ زنی این شرکت گفت: راه‌اندازی صنایع بزرگ با افزایش تولید در جزیره و اشتغالی که به همراه دارد، پیشرانی برای تحول اقتصادی در قشم خواهد بود.
وی ادامه داد: احداث شرکت ایلیا استیل آریا قشم با ۲۰۰ هزار میلیارد ریال اعتبار، در شهرک صنعتی کاوه قشم در مساحتی به وسعت ۹۷ هکتار و ظرفیت تولید ۳۰۰ هزار تُن ورق استیل ضدزنگ، آغازگر رشد و ایجاد اشتغالی پایدار برای ۱۸۰۰ نیروی بومی به‌صورت مستقیم است.
به گفته فتح الهی، احداث این شرکت که پیش‌بینی می‌شود تا سال ۱۴۰۵ به بهره‌برداری برسد، همراه با آیین کلنگ زنی پل خلیج‌فارس، می‌تواند زمینه‌ساز حضور صنایع بزرگ و سنگینی باشد که با انتخاب منطقه آزاد قشم به‌عنوان یک زون برای سرمایه‌گذاری، تسهیل صادرات، حمل‌ونقل ارزان و معافیت مالیاتی، در چرخش اقتصاد کشور نقش بسزایی داشته باشند.
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در پایان یادآور شد: محصول نهایی این شرکت تولید ورق نورد سرد و گرم فولاد ضدزنگ برای استفاده در صنایع فلزی داخلی و خارجی خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *