آغاز عملیات لایروبی اسکله‌های لافت و‌ پهل

 

مدیرعامل شرکت توسعه و مدیریت بنادر و فرودگاه منطقه آزاد قشم از آغاز عملیات لایروبی اسکله پهل همزمان با چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش گابریک آنلاین، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، مهدی سندگل نظامی اظهار داشت: دستور تسریع در آغاز عملیات لایروبی همزمان با بازدید هفته گذشته رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان‌ منطقه آزاد قشم از اسکله‌های لافت و پهل صادر گردید و در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ایران اجرایی گردید.

وی ادامه داد: عملیات لایروبی اسکله با اعتباری بالغ بر ۲۲۰ میلیارد ریال از سوی سازمان‌ منطقه آزاد قشم آغاز شده که تا پیش از پایان سال به‌ اتمام خواهد رسید.

نظامی تصریح کرد: لایروبی اسکله‌ پهل با هدف تسریع در تردد خودروها که با استفاده از شناورهای لندینگ کرافت صورت می پذیرد انجام شده و موجب ارایه خدمات بهتر و روان‌تر به گردشکران میگردد.

شایان ذکر است؛ همه ساله بیش از ۶ میلیون تردد از سه مسیر دریایی (اسکله شهید حقانی به اسکله شهید ذاکری)، هوایی (فرودگاه ببن‌المللی قشم) و زمینی (محل ورود وسایل نقلیه سبک و سنگین از اسکله پهل به اسکله لافت) وارد می‌شوند که سهم ورود مسافران از محل اسکله پهل به لافت، بیشترین سهم را دارد.

لازم به ذکر است عملیات لایروبی اسکله های جزیره قشم هر چهار سال یکبار توسط معاونت فنی و عمرانی سازمان منطقه آزاد قشم انجام می‌گردد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *