ارائه آموزش به ۳۵ هزار دانش‌آموز هرمزگانی در قالب طرح همتا

با اجرای طرح «همتا» ۳۵هزار دانش آموز مقطع ابتدایی در مدارس استان از آموزش‌های همگانی آمادگی در برابر مخاطرات بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش گابریک آنلاین؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان؛ مهندس مختار سلحشور با اشاره به جایگاه بارز مقوله آموزش در جمعیت هلال احمر آماده سازی جامعه خصوصا کودکان و نوجوانان برای مقابله با حوادث احتمالی را یک اصل ضروروی دانست.

وی گفت: با توجه به اینکه طیف گسترده ای از دانش‌آموزان در مدارس هستند، طرح همتا (هر مربی، تربیت ۱۱۲ عضو آماده) بر اساس الگوی آموزش همتایان،حساس‌سازی و آشنایی کودکان و نوجوانان با مخاطرات و ارتقاء سطح آمادگی در برابر مخاطرات به ویژه مخاطرات شایع در مدارس استان اجرا خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان هرمزگان تصریح کرد:در قالب طرح همتا ۳۵ هزار دانش آموز در استان هرمزگان تحت آموزش‌های همگانی آمادگی در برابر مخاطرات قرار می‌گیرند.

سلحشور خاطرنشان کرد:با هماهنگی های صورت گرفته بین جمعیت هلال احمر و آموزش و پرورش، طرح همتا تا پایان سال جاری در مدارس استان اجرا خواهد شد و در سال آینده در فازهای بعدی طرح آموزش های تکمیلی ادامه خواهد یافت و در نهایت بر اساس الگوی همتایان ، دانش آموزان ، آموزه های خویش را به گروه های دیگر انتقال خواهند داد.

گفتنی است طرح همتا ، دومین طرح آموزشی جمعیت هلال احمر در مدارس است و در سال تحصیلی جاری تجربه ی موفق طرح دادرس برای یازدهمین سال متوالی در مدارس مقطع متوسطه به اجرا درآمد.

 

خبرنگار: مهردادحسین پور

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *