همکاری پایاپای دانشگاه هنر و شورای شهر قشم

 

نشست فوق العاده شورای اسلامی شهر قشم با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان، فرماندار شهرستان قشم، رییس دانشگاه هنر، شهردار قشم و رییس دانشگاه علمی کاربردی شهرداری قشم با هدف رقم زدن همکاری‌های پایاپای برگزار شد.

حاج حبیب بازماندگان قشمی رییس شورای اسلامی شهر قشم در این نشست اظهار داشت: موسیقی و صنایع دستی قشم از جمله ظرفیت های هنری برجسته‌ای است که باید برای علمی سازی آن گام برداشت.

وی افزود: پذیرش حجم بالای گردشگر و مسافر در جزیره قشم از دیگر فرصت های فرهنگی هنری این منطقه است که می توان با هوشمندی و اقدامات برنامه ریزی شده از آن بهر برد.

رییس شورای اسلامی شهر قشم تصریح کرد: ورود گردشگران داخلی و خارجی با فرهنگ های گوناگون به جامعه محلی قشم هم فرصت و هم تهدید است که باید هنرمندانه شود.

بازماندگان خاطرنشان کرد: هنر می تواند چرخ اقتصاد ملی و محلی را بیش از پیش رونق ببخشد باید این ظرفیت بسیار بزرگ را شکوفا کرد.

دکتر احسان کامرانی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار هرمزگان نیز گفت: هرمزگان سرشار از استعدادها در عرصه های مختلف است و تسهیل بستر همکاری شهرستان ها با مسوولان کشوری می تواند تاثیر بسزایی در فعال‌سازی این استعدادها داشته باشد.

دکتر محمد محمدحسینی تختی فرماندار شهرستان قشم هم بیان کرد: عناصر فرهنگی و هنری بسیار ناب و اصیلی در قشم وجود دارد که توجه به آن ها می تواند تحول آفرین باشد و چرخ های اقتصاد را هنرمندانه بچرخاند.

دکتر محمدرضا حسنایی رییس دانشگاه هنر نیز گفت: کارگروه های تخصصی برای تعریف دقیق اهداف و تعیین اولویت ها تشکیل خواهد شد که خروجی آن انعقاد قراردادهایی برای رقم خورد اتفاقات خوب در هرمزگان و قشم است.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه هنر تمام توان خود را برای ایفای نقش موثر در بسط علمی هنر و فرهنگ هرمزگان به عنوان یکی از استان های محوری و مهم کشور در همه ابعاد به کار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *