افزایش بیش از ۵۰ درصدی تولید برق هرمزگان از شروع کار دولت یازدهم

 

🔻دور جدید پویش “الف-ب-ایران” توسط وزیر نیرو از فروردین امسال با هدف افتتاح ۲۵۰ پروژه آب و برق و فاضلاب با سرمایه گذاری ۵۰ هزار میلیارد تومان آغاز شده و تا پایان کار دولت دوازدهم ادامه خواهد داشت.

▫️به گزارش گابریک به نقل از روابط عمومی شرکت تولید نیروی برق بندرعباس، از ابتدای سال ۱۳۹۹ تا پایان مرداد ماه سال جاری و در حوزه تولید برق ۸ نیروگاه حرارتی با ظرفیت ۹۸۲ مگاوات به ارزش ۸۲۹۰ میلیارد تومان در سطح کشور افتتاح گردیده است که تا پایان سال ۱۵ نیروگاه به بهره برداری خواهد رسید. ظرفیت نصب شده نیروگاه های حرارتی از ابتدای کار دولت یازدهم تاکنون ۱۱۰۰۸ مگاوات افزایش داشته است که با توجه به پیش بینی های صورت گرفته تا پایان سال ۹۹ این افزایش ظرفیت به ۱۸۷۱۹ مگاوات خواهد رسید.

 

رضا مهرانی مدیرعامل شرکت تولید نیروی برق بندرعباس، درخصوص سهم هرمزگان از افزایش میزان تولید برق گفت: در هرمزگان از ابتدای شروع کار دولت یازدهم تاکنون ۴ نیروگاه حرارتی با ظرفیت ۱۲۲۰ مگاوات به بهره برداری رسیده است و با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال جاری واحدهای گازی نیروگاه هنگام نیز با ظرفیت ۶۱۴ مگاوات افتتاح خواهد گردید. لازم به ذکر است این نیروگاه سیکل ترکیبی دارای ۲ واحد گازی ۳۰۷ مگاواتی از نوع کلاس اف و یک واحد بخاری ۲۹۲ مگاواتی بوده که با سرمایه‌گذاری ۵۴۰ میلیون یورو در غرب شهر بندرعباس در حال احداث می‌باشد.

 

این مسئول درخصوص سرمایه گذاری بخش خصوصی از ابتدای شروع کار دولت یازدهم در ساخت نیروگاه‌های حرارتی تصریح کرد: تا کنون نیروگاه گازی پاسارگاد قشم و واحدهای گازی نیروگاه‌های هرمز و انرژی گستر قشم جمعاً به ظرفیت ۵۷۲ مگاوات به بهره‌برداری رسیده و تا قبل از پیک تابستان سال ۱۴۰۰ نیز واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی پاسارگار قشم با ظرفیت تولید ۳۱۰ مگاوات به شبکه سراسری برق متصل خواهد گردید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *