بررسی آخرین وضعیت ساماندهی بنادر لافت و پهل به منظور تسهیل تردد گردشگران

افشار فتح الهی، رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم طی بازدید شبانه آخرین اقدامات انجام شده برای ساماندهی بنادر لافت و پهل را به منظور تسهیل تردد گردشگران بررسی کرد.

به گزارش گابریک آنلاین، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، بنادر پهل و لافت یکی از پرترددترین مبادی ورودی جزیره به شمار می رود و همه ساله در ایام نوروز نیز صدها هزار سفر دریایی از این اسکله ها انجام می شود.
براساس دستور ویژه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم مبنی بر ساماندهی وضعیت این بنادر به منظور تردد ایمن و سریع قشموندان و گردشگران اقدامات مهمی در چند روز گذشته انجام شده است.
توسعه زیرساخت های عمرانی بنادر لافت و پهل با اعتباری بالغ بر ۵۶۲ میلیارد ریال در حال اجراست و عملیات لایروبی اسکله بندر پهل به حجم ۸۰ هزار مترمکعب با اعتباری بالغ بر ۴۰۰ میلیارد ریال انجام شده است.
راه اندازی مسیر و گیت تردد ویژه قشموندان در ایام نوروز به منظور کاهش زمان انتظار برای ورود به جزیره همواره یکی از مطالبات مردمی بوده که این موضوع نیز با دستور فتح الهی محقق شد.
اجرای ۲۰ هزار مترمربع آسفالت در محوطه اسکله، تعمیر و بازسازی ۹ برج روشنایی، تعمیر رمپ اسکله، بازسازی سرویس های بهداشتی و نمازخانه، نصب تابلوهای راهنما، نورپردازی اسکله و رنگ آمیزی جداول نیز از دیگر اقداماتی است که برای ساماندهی اسکله پهل به سرانجام رسیده است.
تعریض مسیرهای ورود و خروج و بهسازی سکوهای پیش ساخته اسکله، کاشت نخل، هرس فضای سبز نیز در اسکله پهل انجام شده است.
لازم به ذکر است در اسکله لافت نیز عملیات ساخت و نصب تابلوهای تعیین مسیر (تابلوهای اطلاعاتی و راهنما)، ایجاد روشنایی خروجی، تعمیر رمپ اسکله، بازسازی ۷ برج نوری و بازسازی سرویس های بهداشتی و نمازخانه ها انجام شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *