ورود کامیون های باری به قشم تا پایان طرح نوروزی ممنوع شد

رئیس ستاد اجرایی خدمات سفر قشم از ممنوعیت ورود کامیون های باری به این جزیره به جز وسایل نقلیه حامل مواد غذایی و سوخت، تا پایان طرح نوروزی خبر داد.

به گزارش گابریک آنلاین، افشار فتح الهی با اعلام این مطلب، اظهار داشت: این تصمیم در راستای پایش ورودی اسکله پهل به لافت، پیشگیری از ترافیک و همچنین ارائه خدمات شایسته به انبوه میهمانان و گردشگرانی که از نقاط مختلف کشور با وسایل نقلیه شخصی و عمومی به جزیره قشم سفر می کنند، گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه بسیاری از فعالیت ها به ویژه در زمینه ساخت و ساز در ایام تعطیلات نوروزی تعطیل است، ادامه داد: در چنین شرایطی ورود کامیون های حامل مصالح ساختمانی و موارد مشابه به جز حاملان مواد غذایی و سوخت تا پایان طرح نوروزی، ممنوع می باشد.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم بیان داشت: فراهم کردن بهترین شرایط برای حضور گردشگران در ایام تعطیلات نوروزی هدف مهم ستاد اجرایی خدمات سفر قشم است و انتظار داریم در این ایام پذیرای حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر در قشم باشیم.
وی یادآور شد: طرح لایروبی اسکله های لافت و پهل با ۶۰ میلیارد تومان هزینه از سوی سازمان منطقه آزاد قشم با هدف پهلوگیری همزمان هشت فروند شناور لندینگ کرافت (شناورهای ویژه حمل خودرو) در شرایط جزر دریا انجام شده و هم اینک روند ورود خودورها به بیش از ۳۰ فروند شناور لندیگ کرافت با سرعت در حال انجام است.
فتح الهی از رئیسان کمیته های ۱۷ گانه ستاد اجرایی خدمات سفر قشم خواست تا پایان ایام تعطیلات نوروزی (۱۵ فروردین ۱۴۰۲) روند ارائه خدمات به میهمانان و گردشگران جزیره قشم، به صورت ۲۴ ساعته ادامه داشته باشد.
شایان ذکر است؛ جزیره قشم به عنوان تنها دارنده ژئوپارک جهانی در خاور میانه با داشتن ژئوسایت های منحصر بفرد از جمله طولانی ترین غار نمکی جهان، جنگل های دریای حرا، دره ستاره ها، دره تندیس ها، تنگه چاهکوه، جزایر ناز، دره ستاره ها، خلیج دلفین ها و همچنین مردمانی خونگرم و میهمان دوست، در طول سال و به ویزه در مناسبت های مختلف همچون نوروز میزبان گردشگرانی از نقاط مختلف ایران و شماری از کشورهای خارجی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *