سید صالحی: استراماچونی اگر استقلال را دوست داشت برای تیم حاشیه سازی نمیکرد / با این کارها فوتبال مان را بدبخت میکنیم

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال می گوید که اگر استراماچونی هواداران و تیم استقلال را دوست داشت در فصل گذشته آن رفتارها را انجام نمی داد.

به گزارش پایگاه خبری گابریک آنلاین, به نقل از خبرگزاری تسنیم؛  سیدمهدی سیدصالحی در خصوص فراخوان مدیران باشگاه استقلال از هواداران برای درخواست از قوه قضاییه جهت بازگرداندن آندره‌آ استراماچونی اظهار داشت:قانون منع ورود بازیکن و مربی خارجی را گذاشته‌اند و وقتی این قانون است هیچکس نمی‌تواند مربی خارجی بیاورد. دو سال در استقلال بازی کردم و عشق هواداران این تیم را به استقلال می‌دانم، اما سؤالم این است که استراماچونی که رفته، چرا باید دوباره برگردد؟  سوالم از استراماچونی این است که اگر عاشق هوادار بودی و مشکلت پول نبود، در این تیم می‌ماندی، استقلال را که قهرمان کردی بعد از پایان فصل می‌رفتی و طلب پولت را می‌کردی. مثل مربیان دیگری که این کار را انجام دادند.

بازیکن پیشین استقلال با انتقاد از عملکرد مدیران این باشگاه و ایجاد حاشیه برای این تیم پیش از فینال جام حذفی گفت:بحث آوردن استراماچونی کیفیت استقلال را از این تیم گرفت. فرهاد مجیدی تیمی را تحویل گرفت که شرایط روحی‌اش پایین بود، بازیکن مصدوم و کرونایی داشت و در چنین شرایطی توانست تیم را نایب قهرمان کند، سهمیه آسیایی بگیرد و به فینال جام حذفی برود.  اگر یک خارجی سرمربی تیم بود، آیا مدیر باشگاه پس از دربی و قبل از فینال جام حذفی، مصاحبه می‌کرد؟  آیا با وجود حضور تیم در فینال جام حذفی می‌گفتند که استراماچونی گزینه ماست؟ مربی چه فکری می‌کند؟

سیدصالحی در خصوص اینکه دو سال پیش و در زمان وینفرد شفر پس از حضور استقلال در فینال و تقابل با خونه به خونه بابل قرارداد این مربی با سه برابر قیمتش تمدید شد، اظهار داشت: بله، دقیقاً برعکس کاری را کردند که با فرهاد مجیدی انجام دادند. باشگاه استقلال این بار می‌توانست به جای حاشیه درست کردن، بگوید که قرارداد ۵ ساله با مجیدی می‌بندیم و این مربی مورد حمایت ماست. اگر اینطور می‌شد، آیا روحیه بازیکنان استقلال اینگونه بود؟

بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال با اشاره به درخواست مدیران این باشگاه برای ورود قوه قضاییه برای بازگرداندن استراماچونی تصریح کرد: اگر قرار است قوه قضاییه به این مسئله وارد شود، پیشنهاد من این است که این قوه و سازمان بازرسی به قراردادها ورود کنند. این مسئله مهم‌تری است و نمی‌خواهد از قوه قضاییه درخواست بازگرداندن استراماچونی را بدهند. این مربی چه گلی به سر فوتبال ما زده است؟  اصلاً استراماچونی مربی درست و خوب و یک مربی همه چیز تمام، اما اگر عشق او هواداران استقلال بودند که در گرما و سرما همیشه از تیم‌شان حمایت می‌کنند، فصل قبل در تیم می‌ماند و آن حواشی را ایجاد نمی‌کرد. چرا باید این مربی را برگردانیم که به ما محل نگذاشت  و مربیان جوان خود را سرکوب کنیم؟  به جای اینکه بیاییم و به مربی جوان خودمان فرصت بدهیم تا با تجربه شود، با این اقدامات و کارها فوتبال‌مان را بدبخت می‌کنیم.

سیدصالحی یادآور شد: قوه قضاییه اگر قرار است به مسائل فوتبالی ورود کند، این مسئله را دنبال کند چگونه یک مربی که ناموفق است، پس از اخراج در همان فصل بازهم تیم می‌گیرد؟ چگونه است که یک بازیکن ۱۰۰ میلیونی و ۲۰۰ میلیونی به یک باره قراردادشان ۳ میلیارد تومان می‌شود؟ با این قراردادهای نجومی که این فصل بسته می‌شود، قول می‌دهم که سال آینده کمیته انضباطی و تعیین وضعیت ما، شلوغ‌ترین فصل باشد. چون مدیری که این فصل قرارداد می‌بندد، می‌گوید من فصل آینده نیستم و پول را مدیر بعدی باید بدهد.  باشگاه هم پول ندارد و پرونده‌ها انضباطی می‌شود.

<<قوه قضاییه ورود کند به اینکه چرا خیلی‌ها در این فوتبال سر جای خودشان نیستند>>.  وی با بیان این جمله تأکید کرد: هواداران استقلال فراموش کرده‌اند که چه کسانی جام را از استقلال گرفتند و مقصر بودند. فقط با مطرح کردن نام استراماچونی، دل هواداران را بازی می‌دهند و قضیه بازی با تراکتور و قبل از فینال تمام شد. چون تمام افکار هواداران را سمت استراماچونی بردند. اگر او بیاید، باید بقیه تیم‌ها هم این اجازه را داشته باشند بازیکن و مربی خارجی بگیرند. من معتقدم منع ورود بازیکن و مربی خارجی باید برای تیم‌هایی باشد که بی‌انضباط بوده‌اند. چون سایر تیم‌ها تضعیف می‌شوند، نباید بقیه قوی شوند و این عدالت نیست. باید مدیرانی سر کار باشند که از نظر حقوقی و مدیریتی سطح بالاتری داشته باشند. باشگاه استقلال چقدر بابت خارجی‌ها جریمه داد و حالا استراماچونی را بیاورند تا دوباره بدهی روی بدهی او اضافه شود.

سیدصالحی گفت: من البته در خصوص قانون به کارگیری بازیکن و مربی خارجی بحث دارم و معتقدم چرا باشگاه‌هایی مانند سپاهان یا باشگاه‌هایی که قراردادهای خوب و درست با بازیکنان و مربیان خارجی داشته‌اند، باید محروم شوند؟  به طور مثال باشگاه سپاهان در پرونده برونو سزار برنده هم بود، چرا این باشگاه باید به دلیل مدیریت ضعیف دیگر باشگاه‌ها از جذب بازیکن خارجی منع شود؟

وی افزود: اجرای قانون منع ورود خارجی‌ها برای تمام باشگاه‌ها، باعث شده قرارداد بازیکنان و مربیان داخلی افزایش پیدا کند.  سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال که آمده و این کار را انجام داده‌اند، باید اینگونه جواب زحمات باشگاه‌های با انضباط را بدهند؟  می‌توانستند به جای این قانون، بگویند باشگاه‌هایی که مسئله انضباطی دارند، از جذب بازیکن خارجی ممنوع شوند و با این کار باشگاه‌های با انضباط تشویق شوند.  در کنار آن، باشگاه‌هایی که با دل هواداران بازی کردند، پول بیت‌المال را هدر دادند و آبروی ایران را بردند را محروم می‌کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *