انتظار داریم اداره کل ورزش و جوانان استان نگاه ویژه ای به رشته گلف داشته باشد

• اختصاصی:گابریک ورزشی

 

با وجود اینکه مدت زیادی از ورود رسمی رشته ورزشی گلف در هرمزگان نمی گذرد هیأت گلف استان پیشرفت نسبتأ رو به رشدی را از خود به نمایش گذاشته است.

این فعالیتها تاکنون تحت نظر جوان موفق هرمزگانی؛ “مهندس بیژن شبانکاره” هدایت شده است.

این نخبه جوان و خوش ذوق با مدیریت اصولی و بکارگیری نیروی متخصص موفق شده رشته ی گلف را در سطح استان متحول  و جایگاه هرمزگان را نیز در کشور چندین رتبه بهبود بخشد.

به همین بهانه به سراغ این جوان توانمند و فعال و پرشور و نشاط رفتیم و با وی گفتگویی داشتیم که اکنون می خوانید.

• گابریک ورزشی: از ابتدای تصدی جنابعالی بعنوان سکاندار هیأت گلف استان هرمزگان چه فعالیتهایی صورت گرفته است؟  قبل از حضورتان هیأت گلف استان در چه وضعیتی قرار داشت؟

• شبانکاره: زمانى که بنده بعنوان سکان دار این ورزش شاد و مفرح انتخاب شدم قبل از هر حرکتی در مرحله ی اول در مورد این رشته یصورت کاملأ دقیق و کامل مطالعه تحقیقاتى کردم و از آنجا که من خود با یک حکم بودم و هیچگونه زیر ساختى هم وجود نداشت اولین حرکت بنده این بود که یک تیم مجرب، کارى، دلسوز و متخصص در امور ورزش، را انتخاب کردم که باعث شتاب در رونق و پیشرفت این رشته ی ورزشی شد.

خداروشکر با استقبال خوبى هم مواجه شدیم.

در حال حاضر شاهد اتفاقات خوبى در خانواده گلف استان بودیم که شاخص ترین آنها:حضور هرمزگان در اولین مسابقات المپیاد در بخش بانوان و آقایان، درحال حاضر هیأت استان داراى مربى و داور نیز میباشد.

همچنین داراى زمین مینى گلف، صعود ٩پله ى استان هرمزگان در رنکینگ کشورى و فعالیتهای مختلف دیگه که باعث شد گلف در این مدت کوتاه از آغاز فعالیتش بسرعت رشد کند و جایگاه نسبتأ خوبی را به خود اختصاص دهد.

البته  اول راهیم که این خود به تنهایی ممکن نبود و باید از تیم کارى که صادقانه در کنار بنده فعال بوده و دلسوزانه کارهای محوله را به سرانجام می رسانند صمیمانه تشکر کنم.

• گابریک ورزشی:با توجه به اینکه امروزه توجه به بحث پایه جزء فعالیتهای تعریف شده اکثر هیأت هاست، برنامه های بلند مدت هیات گلف استان در رابطه با استعدادیابی زیر ۱۸ سال به چه صورت میباشد؟

• شبانکاره: برنامه بلند مدت استعدادیابی زیر ١٨ سال که مختص دانش اموزان مدارس می باشد به صورت آموزش رایگان در اختیار مدارس قرار دادیم و مربیان هییت پس از اموزش و تمرین روتین تیم دانش اموزی، کمیته استعدادیابی هییت از بین دانش اموزان مستعد و پیگیر تیم منتخب خود را انتخاب میکند و به آموزش در طول سال می پردازد تا در نهایت تیم منتخب را برای ورود به مسابقات آماده کند.

• گابریک ورزشی: تا کنون چند شهرستان در رشته ی ورزشی گلف بصورت رسمی فعالیت کرده و کدام  یک فعالتر نشان داده اند؟

• شبانکاره: در حال حاضر ۷ شهرستان فعال و جانمایى زمین را انجام دادند و خوشبختانه حاجى آباد، میناب، پارسیان شروع بسیار خوبى داشته  که جا دارد از آنها نهایت تشکر و قدردانی را داشته باشم.

انشاالله سایرین هم به فعالیت خود شتاب داده و اقدامات زیر ساختی شهرستان خود را هم بزودی انجام دهند.

• گابریک ورزشی: در اخبار منتشر شده از سوی برخی خبرگزاری ها خواندیم که هیات گلف استان با اداره کل آموزش و پرورش استان تفاهم نامه همکاری به امضاء رساندند ,لطفا کمی بیشتر توضیح بفرمایید که چطور این همکاری قرار است صورت بپذیرد؟

• شبانکاره: قبل از این تفاهم نامه حدود ۶ مدرسه بصورت رایگان آموزش آموزش دیده اند ، با این تفاهم نامه که نوشته شد برنامه ریزى هاى دوطرفه خیلى خوبى صورت گرفته از حسن اعتماد دکتر باقرى معاونت محترم تربیت بدنى و سلامت آموزش و پرورش استان نیز سپاسگزارم.

• گابریک ورزشی: متأسفانه با شیوع ویروس کرونا (کووید۱۹) اغلب رشته های ورزشی دچار مشکلاتی شدند، قطعأ این وضع گریبانگیر هیات گلف استان هم شد، مشکلات به چه صورت خود را نشان دادند؟

• شبانکاره: قبل از هرچیز امیدوارم هرچه زودتر این بیمارى منحوس ریشه کن شده و راهی علمی برای درمانش پیدا شود چون واقعا بسیاری از ورزشها که  در آمد زا بودند هم اکنون دچار صدمه ورزشى و مالى شدند، خانواده گلف نیز تاثیرات را درون هیأت احساس کرد و خداروشکر به هر نحوی بود با برخی از مشکلات مقابله کردیم و با یاری خداوند متعال استوارتر از گذشته به راه خود ادامه خواهیم داد باید در نظر داشت؛ که رشته ی مینى گلف یک ورزش کاملا شاد، مفرح و همگانیست, و از ویژگی های بارز این رشته انجام فعالیت ها بصورت انفرادی است که آنهم در فضای باز باید انجام شود.

به دلیل داشتن این ویژگی های شاخص و مهم آموزش و هم تمرین پابرجاست ولى از لحاظ زیر ساختى و اجرایى دچار مشکلاتی شدیم.

• گابریک ورزشی: در حال حاضر در کشور مسابقات گلف به چه صورت برگزار میشود؟ تیم های هرمزگان در چه مسابقاتی شرکت داشته اند؟

• شبانکاره: گلف داراى چهار انجمن میباشد که عبارتنداز:۱-انجمن بهکاپ / ۲-انجمن مینى گلف / ۳-انجمن کروکت / ۴-انجمن وودبال.
و در حال حاضر در هرمزگان فقط انجمن های مینى گلف و بهکاپ فعال میباشند، که چهار داور و چهار مربى در انجمن مینی گلف و یک داور و یک مربی در انجمن بهکاب نیز در حال فعالیت هستند.
انشاالله زمین خلیج فارس به اتمام برسد قطعأ در آینده برنامه هاى مثبت و خوبی خواهیم داشت.
در رابطه با حضور نماینده ی استان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
“حضور هرمزگان برای نخستین بار در مسابقات المپیاد استعدادهای برتر رشته مینی گلف پسران در محل باشگاه کانون نظام مهندسی و المپیاد استعدادهای برتر رشته مینی گلف بانوان در اصفهان”.

• گابریک ورزشی: تابحال اداره کل ورزش و جوانان هرمزگان با هیات گلف استان به چه صورت تعامل داشته است؟

• شبانکاره: قبل از هر موضوعی باید عنوان داشت که نگاه ویژه ای به ورزشهاى نوپا داشته باشد و ورزشهاى که داراى زیر ساخت میباشند را نیز تقویت کنند.
خداروشکر استقبال خوبى هم از این ورزش شده چون کاملا یک ورزش همگانیست ما انتظار داریم تا حمایت بیشتری در جهت راه اندازى زمین ورزشگاه خلیج فارس انجام شود تا هر چه زودتر در اختیار جوانان عزیز و مردم خونگرم شهرم قرار بگیرد.

• گابریک ورزشی:مهندس جان در پایان اگر نکته یا صحبت خاصی هست که لازم میدونید عنوان کنید ، خواهشمندم بفرمایید.

• شبانکاره:در نهایت از تمام کسانى که ما را در این ورزش یارى نمودند کمال تشکر و قدردانى را دارم و از نگاه ویژه فدراسیون گلف جمهورى اسلامى ایران به استان هرمزگان سپاسگزارم و برای  مردم عزیز و فهیم کشورم ایران آرزوى سلامتى و برکت را از خداوند دارم.

در انتها از گابریک ورزشی نیز بدلیل انعکاس اخبار هیأت صمیمانه تشکر میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *