عملیات اجرایی پروژه مهم و بزرگ گازرسانی به بخش‌های احمدی و فارغان آغاز شد

این پروژه شامل گاز رسانی به ۲ شهر، ۴۵ بنگاه صنعتی و ۶۸ روستا بود که با تغییرات صورت گرفته تعداد روستاها به ۱۰۰ روستا افزایش خواهد یافت.

 

به گزارش گابریک آنلای؛ مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان در آیین کلنگ زنی پروژه بزرگ گازرسانی به بخش‌های احمدی و فارغان اظهار داشت: امروز عملیات اجرایی پروژه بزرگ گازرسانی به بخش‌های احمدی و فارغان با اعتباری بالغ بر ۱۱۰۰ میلیارد تومان آغاز شد.

استاندار هرمزگان افزود: این پروژه شامل گازرسانی به ۲ شهر، ۴۵ بنگاه صنعتی و ۶۸ روستا بود که با تغییرات صورت گرفته تعداد روستاها به ۱۰۰ روستا افزایش خواهد یافت.

مهدی دوستی عنوان کرد: در سفر گذشته به بخش احمدی و فارغان، ۶۱ مصوبه داشتیم که از این تعداد ۴۶ مصوبه اجرایی شده و ۱۵ مصوبه در حوزه راه‌ها و ابنیه فنی باقی مانده که تلاش داریم تا هفته دولت این پروژه‌ها هم تحویل مردم شریف شهرستان حاجی‌آباد شود.

وی تصریح کرد: دولت، خود را دولت مردم می‌داند و می‌خواهد این مسئله را عملیاتی سازی کند، به طور مثال ما ۷ مدرسه تک دانش آموز در سطح استان داریم که صرفا به خاطر آموزش یک دانش آموز یک مدرسه و معلم آماده شده است.

دوستی گفت: در سفر ریاست جمهوری به استان هرمزگان، وزارت نفت حدود ۸ هزار میلیارد تومان مصوبه داشت تا الان حدود ۵ هزار میلیارد تومان در پروژه‌های مختلف در حوزه گازرسانی به مناطق مختلف استان هزینه شده است.

وی ادامه داد: وزارت نفت برنامه‌های دیگری هم در استان دارد که احداث چند پتروپالایشگاه بزرگ به زودی آغاز خواهد شد، پتروپالایشگاه شهید سلیمانی و نگین مکران هر کدام با ظرفیت ۳۰۰ هزار بشکه، پالایشگاه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای در منطقه مکران و یک پالایشگاه ۱۲۰ هزار بشکه‌ای از جمله این واحدها هستند.

استاندار هرمزگان خاطر نشان کرد: تقریبا یک میلیون ظرفیت جدید در حوزه پالایشی ایجاد می‌شود که عدد قابل توجهی است و ارزش سرمایه گذاری مورد نیاز آن تقریبا ۳۰ میلیارد دلار خواهد بود، این تصمیماتی است که در دولت سیزدهم گرفته شده و رئیس جمهور توجه ویژه به هرمزگان دارد.

وی همچنین از امضا یک میثاق نامه توسط مدیران استان خبر داد و اظهار داشت: بر مبنای این میثاق نامه ۴۰۰ کلاس درس جدید احداث می‌شود، ۳ بیمارستان استان مورد بهره برداری قرار می‌گیرد، به ۱۸۰ روستا و ۶ شهر بزرگ با جمعیت ۹۷۱ هزار نفر آبرسانی خواهد شد، بسته‌ای که برای سفر رئیس جمهور در نظر گرفته شده بسته سنگینی است.

نماینده عالی دولت در هرمزگان با تاکید بر پروژه‌های مختلف استان گفت: به مردم استان اطمینان می‌دهیم سال ۱۴۰۲ سال پر کار و ویژه ای خواهد بود، در حوزه مسکن رتبه اول کشور را به دست آورده‌ایم و تلاش داریم تمام برنامه مسکن را شروع کنیم تا مسکن استان امسال پیشرفت ۱ تا ۹۹ درصد داشته باشد.

وی با اشاره به برخی اختلافات مرزی با استان کرمان اظهار داشت: چند جلسه در خصوص رفع این اختلافات در وزارت کشور برگزار شده و به دنبال حل این مسئله هستیم.

گفتنی است قرار است در نتیجه طرح گازرسانی به فارغان و احمدی، ۶۵۰۰ خانوار از نعمت گاز طبیعی بهره مند شوند، برای این کار ۷۷۱ کیلومتر خطوط انتقال و شبکه توزیع کار خواهد شد و بیش از ۶۹۲۰ انشعاب در سطح منطقه نصب خواهد شد قرار است این پروژه در مدت زمان ۲ سال اجرایی و تکمیل شود.

 

خبرنگار: مهرداد حسین پور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *