اعلام آمادگی استاندار هرمزگان جهت احداث مسکن برای اساتید دانشگاه در جلسه شورای آموزش عالی استان هرمزگان

استاندار هرمزگان در جلسه شورای آموزش عالی استان هرمزگان که با حضور دکتر زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، اظهارداشت: در دولت سیزدهم چندین اتفاق مهم و بزرگ در حوزه آموزش عالی افتاد که تبدیل به مطالبه‌ی عمومی شده بود.
وی افزود: ایجاد دانشگاه علوم و فنون دریایی، تصویب احداث دانشگاه هنر، در نظر گرفته شدن تسهیلات برای جذب دانشجویان خارجی و احداث پژوهشکده در سواحل مکران از گام‌های مهم این دولت بود.
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، تاکید‌کرد: در حوزه زیرساختی هم اعتبارات خوبی تخصیص داده شده و بازسازی خوابگاه‌ها انجام شده و یک بخشی هم در توسعه زیرساخت‌ها برای تجهیز آزمایشگاه‌های دانشگاه اختصاص داده شده است.
مهندس دوستی، خاطرنشان‌کرد: با توجه به اینکه هرمزگان قطب صنعت و از سوی دیگر قطب اقتصاد دریا است از این رو ترکیب این دو حوزه می‌تواند برای استان ثروت‌آفرین باشد که وزارت علوم تمرکز خوبی روی این موضوع دارد‌.
وی تاکید کرد: در حوزه مسکن نیز آمادگی داریم ظرفیت نهضت ملی مسکن را در اختیار اساتید دانشگاه و اعضای هیات علمی قرار دهیم و برای احداث خوابگاه‌های متاهلی دانشجویی نیز بنا شده است از طریق دریافت تسهیلات و پرداخت اقساط توسط وزارت علوم اقدام شود. گفتنی است استاندار هرمزگان در حاشیه این نشست از بخش‌های مختلف دانشگاه هرمزگان بازدید به عمل آورد.
مهدی زارعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *