٣٧ سال اختلاف خانوادگی قتل با رضایت اولیای دَم جاسکی

٣٧ سال اختلاف خانوادگی قتل با رضایت اولیای دَم جاسکی

رهایی زندانی محکوم به قصاص با تداوم پویش “به احترام امام رئوف می‌بخشم”

خداوند در آیه ١٣۴ سوره آل عمران می فرماید

الَّذِینَ یُنْفِقُونَ فِی السَّرَّاءِ وَ الضَّرَّاءِ وَ الْکاظِمِینَ الْغَیْظَ وَ الْعافِینَ عَنِ النَّاسِ وَ اللَّهُ یُحِبُّ الْمُحْسِنِینَ‌

(متّقین) کسانى هستند که در راحت ورنج انفاق مى‌کنند وخشم خود را فرو مى‌برند و از (خطاى) مردم مى‌گذرند، و خداوند نیکوکاران را دوست مى‌دارد.

حدود ۱ سال پیگیری شبانه روزی پرونده قتل، قتلی که در سال ١٣۶٧ صورت گرفت باعث اختلافات خانوادگی سه گروه مختلف شد، آخرین قتل در سال ۱۳۸۸ اتفاق افتاد که حکم قصاص در سال ١٣٩۵صادر شده بود و زمان اجرای حکم قصاص اردیبهشت سال ١۴٠٢ بود این قصاص با رضایت اولیای دَم ختم بخیر و مختومه اعلام شد .

زندانی محکوم به جرم قتل عمد با حضور در چوبه دار منتظر اجرای حکم قصاص بود که با پیگیری و همکاری مشترک دادستان جاسک، امیری رئیس شورای حل اختلاف جاسک و بخشدار مرکزی جاسک اولیای دم با استناد به عفو و رأفت اسلامی و در قالب پویش “به احترام امام رئوف (ع) می‌بخشم” رضایت خود را اعلام نموده و به این زندانی حیاتی دوباره بخشیدند.

لازم بذکر است : با اعلام رضایت اولیای دَم در خصوص اجرای حکم محکوم به قصاص، تعداد زندانیان محکوم به قصاصی که تاکنون در نتیجه اجرای پویش «به حرمت امام رئوف (ع) می‌بخشم» در استان هرمزگان از مجازات رهایی یافته اند در مجموع به ۴ نفر رسیده است.

گفتنی است : پویش مردمی «به احترام امام رئوف (ع) می‌بخشم» به همت ستاد ملی صبر با هدف ارتقاء میانجیگری و گسترش فرهنگ صلح و سازش از پنجم اسفندماه ۱۴۰۱ همزمان با سالروز ولادت حضرت سیدالشهدا امام حسین (ع) آغاز شده و تا ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ و خجسته میلاد با سعادت حضرت امام رضا (ع) ادامه خواهد یافت.

پرونده های مشابه ای در حال پیگیری هستند که متعاقبا اعلام خواهد شد و امیدواریم این پرونده ها هم ختم بخیر شود ان شاء الله.

خبرنگار جاسک /کمیل حیدری نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *