برگزاری دوره‌های آموزشی برای دارندگان کارت بازرگانی و پروانه کسب در قشم

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم از برنامه‌ریزی جهت اجرای دوره‌های آموزشی برای فعالان اقتصادی دارای کارت بازرگانی و پروانه کسب و پیشه در جزیره قشم خبر داد.

به گزارش گابریک آنلاین، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، منصور عظیم‌زاده اردبیلی با بیان این خبر اظهار کرد: این دوره‌های آموزشی در راستای اجرای ماده ۱۴ آیین نامه اجرای ماده ۱۲ قانون نظام صنفی جهت متقاضیان پروانه کسب و همچنین تبصره ۱ جز ۱-۲-۱۱ بند ۲ ماده ۱۱ آیین‌نامه اجرایی قانون و مقررات صادرات و واردات متقاضیان کارت بازرگانی برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: حضور در این دوره‌های آموزشی و اخذ گواهی شرکت در آن، برای دارندگان پروانه کسب و پیشه در منطقه آزاد قشم و همچنین دارندگان کارت بازرگانی در این منطقه الزامی است و فرآیند تمدید را تسهیل می‌کند.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد قشم با بیان اینکه این دوره‌ها به صورت حضوری و آنلاین برنامه‌ریزی شده، افزود: این دوره‌های آموزشی با همکاری مدیریت بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم، مرکز بین‌المللی رشد و موسسه آموزش عالی قشم برگزار می‌شود.

به گفته عظیم‌زاده اردبیلی؛ قوانین و مقررات نظام صنفی، فقه بازار، خرید و فروش الکترونیکی، قوانین و مقررات مالیاتی، قانون و مقررات مناطق آزاد، قوانین و مقررات کار و تامین اجتماعی بخشی از سرفصل‌های آموزشی این دو دوره آموزشی را تشکیل می‌دهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این دوره‌های آموزشی با برنامه‌ریزی و به پیشنهاد مدیریت بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم و با هدف آشنایی فعالان صنفی و بازرگانی جزیره قشم با چارچوب‌های قانونی و الگوهای حاکم در حوزه قوانین و مقررات و روش‌های نوین ارتباطی با مشتریان برگزار شده و شرکت‌کنندگان گواهی حضور در این دوره را اخذ می‌کنند.

براساس این گزارش، طبق برنامه‌ریزی انجام شده فعالان صنفی و بازرگانی و علاقه‌مندان به شرکت در این دوره‌های آموزشی از تاریخ ۱۵ مردادماه سال جاری می‌توانند برای ثبت‌نام به مرکز بین‌المللی رشد منطقه آزاد قشم یا به صورت آنلاین از طریق سایت https://www.qeshmbtc.ir ثبت‌نام نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *