شهادت پر محتوا ترین حرکت به سوی کمال است

شهیدان راه فضیلت مجاهدانی هستند که سعادت را برای بشریت با جان خود به ارمغان می اورند.شهدا مشعل های هدایت بشریت هستند که با هدیه خون وجان خود ،ابعادی ازحیات را برای انسان متجلی می سازند که برای در قید ماندگان دنیا قابل درک وفهم نیست .و به فرموده امام راحل عظیم الشان خمینی کبیر رضوان الله تعالی علیه شهدا در قهقهه مستانه شان عند ربهم یرزقونند.
وچگونه درک میکنند کسانی که زنجیر اسارت وبندگی نفس و شیطان بر گردن انداخته اند ،ودر دنیای فانی چنان زندگی میکنند که گویا مرگی در کار نیست.
چگونه آرمانهای شهید را که تحقق نورانیت را در غلبه نور بر ظلمت می دانند درک میکنند،شهیدی که با نثار جان به تمام مقاصد دنیوی و شهوتهای نفسانی، رسیدن به مناصب، پستها ،پولها و ثروتهای دنیا، دست رد زده است .
آری آیین شهادت مقوله ای آرمان ساز و آذر انداز است.
آرمان سازی و تولید نور در تاریکی کفر برای هدایت و دادن چراغ در دست گم شدگان ودور افتادگان از راه سعادت وبی خبران از صراط مستقیم ،مشعل سازی برای گرفتاران در جهالتِ عُلقه های حیوانی و دلبستگی به دسیسه های شیطانی.
وآذر انداز و سوزاننده شیاطین.
آری این خون شهید است که چون بر زمین ریزد سیلی خروشان براه خواهد افتاد ،سیلی که جریان آن طومار ظلم وستم طاغوت وطغیانگران را درهم می پیچد . وشیاطین را مستاصل ودرمانده وقید وبند شهوانی وشیطانی آنان را از دست وپای جامعه بر خواهد چید. شهیدان ما دست پرورده گان مکتب حسین علیه السلام هستند. حسینی که مکتب عشق به خدا و خلوص عمل وخدمت به بشریت را عینیت بخشید .
و همانطور که خداوند می فرماید:

وَلَا تَحْسَبَنَّ الَّذِینَ قُتِلُوا فِی سَبِیلِ اللَّهِ أَمْوَاتًا بَلْ أَحْیَاءٌ عِندَ رَبِّهِمْ یُرْزَقُونَ
ﻭ ﻫﺮﮔﺰ ﮔﻤﺎﻥ ﻣﺒﺮ ﺁﻧﺎﻥ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺭﺍﻩ ﺧﺪﺍ ﻛﺸﺘﻪ ﺷﺪﻧﺪ ﻣﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ ، ﺑﻠﻜﻪ ﺯﻧﺪﻩ ﺍﻧﺪ ﻭ ﻧﺰﺩ ﭘﺮﻭﺭﺩﮔﺎﺭﺷﺎﻥ ﺭﻭﺯﻱ ﺩﺍﺩﻩ ﻣﻰ ﺷﻮﻧﺪ . سوره آل عمران آیه(١۶٩) .
حسین علیه السلام و حسینیان جاودانه تاریخ خواهند ماند.
ومگر نشنیدی جمله ماندگار شهید عشق در مکتب امام حسین سردار وسربازِ شهید وطن حاج قاسم سلیمانی را که فرمود : ما ملت امام حسینیم .
وبد خواهان این انقلاب بدانند که انها با امضای سند ننگین ۲۰۳۰ نخواهند توانست آرمانهای شهدا وخط همیشه پیروز شهادت را از ملت امام حسین بگیرند.
چرا که درس قافله سالار عشق به پویندگان راهش این است:
ان الحیات عقیده وجهاد.

مدیرکل فرهنگی دانشگاه های آزاد بندرعباس 
حجت الاسلام والمسلمین حسن زارعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *