حضور قشم با ۹ بسته سرمایه گذاری در مهم ترین رویداد گردشگری و صنایع دستی خاورمیانه

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم از حضوراین منطقه آزاد با ۹ بسته سرمایه گذاری به ارزش ۹۱میلیون دلار در نمایشگاه بین المللی سلیمانیه عراق خبر داد.

به گزارش گابریک آنلاین، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، ابراهیم رستم گورانی در آیین افتتاح نمایشگاه سلیمانیه عراق که امروز ۲۶ مرداد ماه در شهر سلیمانیه کشور عراق برپا شد، گفت: منطقه آزاد قشم با هدف معرفی فرصت های سرمایه گذاری و ظرفیت های ارزنده جزیره در حوزه گردشگری در این نمایشگاه حضور دارد.

وی با اشاره به ارائه ۹ طرح گردشگری در حوزه های اماکن اقامتی، درمانی، حمل و نقلی، تفریحی و صادراتی در این غرفه ادامه داد: این بسته ها به ارزش ۹۱ میلیون دلار، آماده واگذاری به سرمایه گذاران علاقمند به حوزه گردشگری است.

به گفته رستم گورانی، معرفی جاذبه های تاریخی، گردشگری و صنایع دستی جزیره قشم، تبادل اطلاعات و تعامل با اماکن اقامتی و دفاتر گردشگری سلیمانیه، برنامه ریزی برای برپایی تورهای تفریحی و بازدید از جاذبه های دو منطقه از دیگر موضوعات مورد نظر در این نمایشگاه است.

 

رستم گورانی همچنین از ارائه بسته های دیگر سرمایه گذاری جزیره، در حوزه های نفت و انرژی، شیلات، کشاورزی و صنایع قشم به ارزش تقریبی ۹.۷ میلیارد دلار در این نمایشگاه به علاقمندان خبر داد.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم در پایان به حضور حجت‌الله عبدالملکی، مشاور رییس‌جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ایران و هەڤاڵ ابوبکر، استاندار سلیمانیه عراق در پاویون اختصاصی مناطق آزاد ایران در این نمایشگاه اشاره کرد و افزود: امیدواریم این نمایشگاه آغازی برای توسعه مراودات تجاری و گردشگری بین کشورهای خاورمیانه باشد.

گفتنی است، این نمایشگاه یکی از بزرگ ترین و مهم ترین رویدادهای گردشگری و صنایع دستی در خاورمیانه است که از ۲۶ تا ۲۹ مردادماه ۱۴۰۲، با حضور کشورهای مختلف برگزار می‌شود و مناطق آزاد ایران نیز در آن حضور فعال دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *