خطیب جمعه میناب: طوفان الاقصی مانند تندبادی ویرانگر برای رژیم جلاد اسرائیل و حامیان غربی اش بود

حجت الاسلام محسن ابراهیمی امام جمعه میناب ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه
ضمن گرامیداشت سالروز شهادت بسیجی ۱۳ساله محمد حسین فهمیده روز نوجوان و بسیج دانش آموزی را به همه نوجوانان و دانش آموزان بویژه نوجوانان‌ و دانش آموزان شهرستان تبریک گفت
ایشان در توصیه _به مسئولان و مدیران آموزش‌ و پرورش و حوزه های علمیه و همچنین معلمان ، مربیان و مبلغان دینی- : مهم ترین اولویت برای شبکه تبلیغ را تبلیغ و تربیت دانش آموزی دانست .
خطیب جمعه میناب یادآور شد که ظرفیت مبارک و عظیم تبلیغ دانش آموزی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در اختیار شبکه تبلیغ است متاسفانه مورد غفلت واقع شده است و دشمن هم از غفلت ما برای اجرای برنامه های خود سوء استفاده می کند .
وی افزود: سرمایه گذاری صحیح برای تربیت دانش‌آموزی را تضمین کننده سلامت ، رشد و پشرفت کشور است. ابراهیمی در پایان این بخش به بایسته های تبلیغ دانش آموزی پرداخت و اشاره کرد که تبلیغ باید با نگاه تربیتی باشد و استمرار و نظم داشته باشد و از روش های اثر گذار و محتوای مناسب برای نسل نوجوان برخوردار باشد .
ابراهیمی ا به روز پدافند غیرعامل اشاره کرد و ضمن تبریک این روز به فعالین این بخش پدافند غیر عامل را دفاع بدون اسلحه از کشور دانست .
ضمن اشاره به قرارگاه های عملیاتی متعدد پدافند غیر عامل و همچنین دستاوردهای موثر آن گفت که پدافند غیر عامل یکی از ارکان منظومه های دفاعی کشور است که با استفاده از توان نخبگان و دانشمندان جوان ایرانی -علیرغم تحریم های متعدد – در عرصه های مختلف توانسته است توان و ظرفیت کشور را در برابر تهدیدات و آسیب پذیری ها افزایش دهد .
ابراهیمی مهم ترین مساله روز را مساله غزه و فلسطین دانست و در این زمینه بیان کرد که طوفان الاقصی مانند تندبادی ویرانگر برای رژیم جلاد اسرائیل و حامیان غربی اش بود که اقصاد صهیونیستی را هم در مسیر فروپاشی قراد و از طرفی موجب اتحاد و انسجام جوامع اسلامی بلکه آزادگان جهان گردید .
ابراهیمی اضافه کرد: که در روایت گری این حماسه بزرگ باید راهبردهای اصلی و محوری آن را مد نظر قرار بدهیم تا تاثیرگداری آن بیشتر شود.
این حماسه دارای چهار راهبرد اساسی است که در روایت آن باید لحاظ شود
راهبرد اول : راهبری و مدیریت صحیح شور اسرائیل ستیزی بین مردم دنیا و احساسات حمایت از فلسطین و پرهیز از موضع گیری بهانه ساز برای دشمن
راهبرد دوم : معرفی آمریکای جنایتکار به عنوان مقصر اصلی در تمام جنایات رژیم صهیونیستی
راهبرد سوم ؛ معرفی دستاوردهای بسیار مهم و مبارک حماسه طوفان الاقصی در ابعاد مختلف سیاسی ، اقتصادی و گفتمانی برای فلسطین و جریان مقاومت و جهان اسلام و همچنین ضربات سهمگین و غیر قابل ترمیم این حماسه بزرگ برای اسرائیل غاصب و غرب طرفدار اسرائیل
راهبرد چهارم : تبیین اتحاد و انسجام و هم صدایی داخلی و ترغیب همه جناح های سیاسی و احزاب کشور برای حمایت از فلسطین و محکوم کردن رژیم جنایتکار صهیونیستی و اتحاد همه جوامع اسلامی و مسلمان عالم
ابراهیمی در پایان خطبه ها به سالگرد شهادت شهید آرمان علی وردی اشاره کرد و عامل بقای ایران اسلامی را جهاد ، ایثار و شهادت دانست و از مردم شهید پرور ولایی میناب به خاطر حضورشان در یاد واره های شهدا خصوصا برنامه سالگرد شهید آرمان علی وردی تشکرد کرد و همچنین از حوزه های علمیه خواهران ، برادران و بسیج خصوصا حوزه علیمه خواهران و حوزه بسیج شهید عمرانی بابت برگزاری سالگرد شهید علی وردی قدردانی نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *