اقدام به موقع جهت رفع مشکل آب‌گرفتگی معابر در شیراز

به گزارش گابریک، سامانه بارشی که از روز گذشته وارد استان شده و بارش هایی را در سراسر استان به همراه داشته، امشب و در نهایت فردا صبح از نیمه جنوب شرقی فارس همچون داراب و زرین دشت خارج خواهد شد.

کارشناس هواشناسی اداره کل هواشناسی استان فارس اظهار داشت: طی روز گذشته بارش های بسیار خوبی را در غالب نقاط استان داشتیم و تا ساعت ۱۵:۳۰ کازرون با ۸۹.۸ میلیمتر بیشترین بارندگی و لار و مهر بدون بارندگی، کمترین میزان بارش را داشته اند. وی با بیان اینکه میانگین بارش استانی سامانه اخیر ۳۹.۶۹ میلیمتر است، بیان کرد: طی سامانه روز گذشته در شهرستان های صفاشهر و اقلید به ترتیب ۵ میلیمتر و ۳ میلیمتر بارش برف را داشته و ارتفاعات نواحی سردسیر و شمالی استان نیز سفیدپوش شده است.

محسن علیمردانی در مورد میزان بارندگی در شیراز گفت: در سامانه اخیر شیراز ۶۲.۶ میلیمتر بارش را تجربه کرده و در روزهای آتی دیگر بارشی را نخواهد داشت. به گفته وی دوشنبه صبح در برخی از مناطق استان مه گرفتگی را خواهیم داشت و افت دما به کل نقاط استان تسری خواهد یافت.

بر اساس این گزارش ،بارش باران در شیراز که در حوالی ظهر امروز شدت بالایی گرفت، موجب آب‌گرفتگی در برخی از معابر شهری همچون کوزه‌گری، شهرک سعدی، شهرک فرهنگیان، دروازه قرآن، هفت تنان، سرداران و مناطق حاشیه‌ای شهر شیراز شده و مشکلاتی را برای مردم ایجاد کرده که به گفته شهردار شیراز، نیروهای شهرداری وارد عمل شده و مشکل را رفع کردند.

حیدر اسکندرپور اظهار داشت: تا حوالی ظهر امروز علیرغم بارش هایی که از شب گذشته آغاز شده بود، هیچ نقطه ای از شهر دچار آب‌گرفتگی نشده بود اما با شدت یافتن بارش ها در حدود ساعت ۱۱ صبح برخی از معابر شهری دچار آب‌گرفتگی شدند که با لوله‌گذاری، آب های سطحی هدایت و مشکل رفع شد.

وی با اشاره به بازدید خود از برخی نقاط آبگیر همچون سرداران، صنایع و دروازه قرآن بیان داشت: حجم زیادی از روان آب ‌ها تخلیه شده که نشان از عملکرد خوب کانال ‌ها دارد اما در برخی از نقاط شهر هم مشکلات ناشی از آب‌گرفتگی حادث شده که باید پس از این بارش نسبت به تغییر لوله ‌ها اقدام شود.

شهردار شیراز در مورد آب‌گرفتگی در گود گل‌کنان شهرک سعدی گفت: با شدت گرفتن بارش، شاهد آبگرفتگی در گود گل‌کنان شهرک سعدی بودیم اما اکنون هیچ آب‌گرفتگی وجود ندارد و روان‌آب‌ها به کانال‌ ها هدایت می‌شود؛ لوله ‌ای که در این منطقه در حال اجرا است هنوز کامل نشده و در این بارش روان آب ایجاد شد که از جدول خارج و وارد خیابان شد.

وی پیرامون آب‌گرفتگی در بلوار سرداران و تقاطع شهیدان یغمور خاطرنشان کرد: در بلوار سرداران هم روان آب زیادی از تونل سعدی ایجاد شده بود همچنین در تقاطع شهیدان یغمور نیز چون هنوز کانال‌های دفع آب سطحی آن کامل نشده شاهد آب‌گرفتگی هستیم، همکاران ما مشغول هستند تا مشکل این نقطه را هم برطرف کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *