صادرات و صادرات مجدد ۳۲۸ میلیون دلار در ۸ ماهه سال جاری / تراز تجاری منطقه آزاد قشم به ۲۱۵ میلیون دلار رسید

 

مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم گفت: در هشت ماهه سال جاری بیش از ۳۲۸ میلیون دلار صادرات و صادرات مجدد از این منطقه صورت گرفته است.

به گزارش گابریک آنلاین، به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، محسن رضایی فر با بیان این مطلب، اظهار داشت: از ابتدای سال جاری بیش از ۲۳۴ میلیون دلار مربوط به صادرات از محل تولید به خارج از کشور بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۷۲ درصد رشد نشان می دهد.
وی ادامه داد: در هشت ماهه امسال همچنین ۹۴ میلیون دلار صادرات مجدد در منطقه آزاد قشم صورت گرفته است که این رقم نیز نسبت به عملکرد سال گذشته در مدت مشابه ۶۴۰ درصد رشد دارد.
مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: همچنین در این مدت بیش از ۱۱۳ میلیون دلار واردات قطعی به منطقه آزاد قشم صورت گرفته است.
به گفته رضایی فر؛ با توجه به افزایش میزان صادرات و صادرات مجدد و همچنین مدیریت صورت گرفته در حوزه واردات، تراز تجاری منطقه آزاد قشم در هشت ماهه ابتدایی امسال بیش از ۲۱۵ میلیون دلار می باشد.
وی با بیان اینکه تخلیه و بارگیری در بنادر تجاری قشم در جریان است، خاطرنشان کرد: در آبان ماه سال جاری ۳۶۰۰ تن تخلیه و بارگیری کالاهای تجاری و صنعتی در منطقه آزاد قشم صورت گرفته است.
مدیر گمرک سازمان منطقه آزاد قشم ادامه داد: قیر نفت، سیمان پاکتی، سیگار، ادکلن و ماهی خشک مهمترین محصولات صادراتی به مقصد کشورهای امارات متحده عربی، عمان، سومالی، قطر، هنگ کنگ، عراق و سریلانکا است.
رضایی فر در پایان گفت: برنامه ریزی هایی خوبی جهت برای توسعه صادرات به بازارهای هدف صورت گرفته و امیدوار هستیم با ادامه روند تسهیل و توسعه شاهد افزایش میزان صادرات در منطقه آزاد قشم تا پایان سال باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *